Jesień 2015 – w mediach pojawia się wiadomość o miejscu, w którym możemy w gronie znajomych ugotować i zjeść posiłek. Miejscu klimatycznym, komfortowym i funkcjonalnym. Dostępnym w tym czasie tylko dla nas samych. I to zupełnie za darmo! Jak to możliwe? To kolejna odsłona działań IKEA, która popularyzuje świadomość marki w projekcie znanym szerzej jako Kuchnia Spotkań IKEA. Jak ten koncept wygląda teraz, po 1,5 roku od startu?

Wspólne biesiadowanie

IKEA, tworząc przestrzeń, jaką jest Kuchnia Spotkań IKEA, zachęca do wspólnego biesiadowania. Nieprzypadkowo wybór padł na kuchnię. To w niej lubimy spędzać czas, gdzie nie tylko spożywamy posiłki, ale także przeprowadzamy ważne rozmowy. Co ciekawe, podświadomie utożsamiamy smaczny posiłek z osobą, która nas ugościła i go nam zaserwowała. To nie przypadek, że przed ważnym głosowaniem prezydent USA podejmuje gości przy wspólnym posiłku…

IKEA zaprasza do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, gdzie znajduje się funkcjonalna kuchnia wraz z bogactwem jej gadżetów, począwszy od podstawki na tablet (dzisiaj przepisów często szukamy właśnie tam), skończywszy na wkładzie do gotowania na parze.

Kuchnia Spotkań IKEA – „z czym to się je”?

Jak można wynająć Kuchnię? Wystarczy rozwiązać zadanie konkursowe, które pojawia się co tydzień na utworzonym fanpejdżu. Autorzy najlepszych odpowiedzi na otwarte pytania np. o pomysł na udekorowanie Kuchni, wpadki przy gotowaniu itp. mogą spędzić kilka godzin ze swoimi bliskimi w tym wyjątkowym miejscu. Wystarczy przynieść własne produkty spożywcze, by razem gotować i po prostu miło spędzić czas… O dzieci nie trzeba się martwić – będą bezpieczne i nie będą się nudziły. Na terenie Kuchni znajduje się bowiem bawialnia oraz strefa odpoczynku. Co ważne, a do tego bardzo wygodne – po wszystkim nikt nie musi sprzątać! O czystość i porządek dbają organizatorzy.

Kuchnia Spotkań IKEA to wymarzona przestrzeń dla tych, którzy sami dysponują niewielkimi mieszkaniami, nie mają kompletnej zastawy dla większej liczby gości itd. W Kuchni Spotkań IKEA mają do dyspozycji jedną z dwóch przestrzeni: „kuchnię otwartą na pomysły” oraz „w kameralnym stylu”. Obie znajdują się w prestiżowej lokalizacji, w kamienicy w centrum Warszawy. Przebywanie w nich umila muzyka, która rozbrzmiewa z miniwieży, a także kawa z ekspresu. Wszystko to bowiem jest do dyspozycji gości. O tym, jak goście bawią się w Kuchni i jak oceniają działania marki, przeczytasz na fanpejdżu Kuchni Spotkań i blogach: andrzejtucholski.pl oraz poczuj-miete-csr.blog.pl

>>Więcej o działaniach IKEA w zakresie budowania lojalności wśród klientów w case study o IKEA FAMILY<<

Kuchnia spotkań IKEA - unikalny koncept

Marka daje coś od siebie

Osobiste, pozytywne doświadczenia obcowania z produktami IKEA z pewnością przekładają się na wzrost sympatii do marki. Bo teraz ona daje nam coś od siebie, nie oczekując niczego w zamian… Choć my, marketingowcy, doskonale wiemy, gdzie tkwi haczyk.

Należy jednak pamiętać, że do Kuchni Spotkań IKEA nie przyjdą osoby, które nie czują sympatii do marki. Ten typ promocji buduje zaangażowanie u stałych klientów, a nowych przyciąga nietypowym sposobem wchodzenia w relację z marką. Klienci, gdy przyjdzie im urządzić swoją kuchnię, możliwe, że będą podświadomie korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakie podpatrzyli w Kuchni Spotkań IKEA. Tym samym działanie – wydawałoby się czysto wizerunkowe – wpłynie na zwiększenie sprzedaży.

Trzeba przyznać, że taka niestandardowa akcja, jaką jest udostępnianie kuchni za darmo, z pewnością robią przy okazji świetny PR marce. Wieść się w świecie niesie i może ktoś nieprzekonany zajrzy wreszcie do sklepu?

Koncept Kuchnia Spotkań IKEA zdobył złoto podczas MIXX Awards 2016 w kategorii Social Community Building.

Kuchnia Spotkań IKEA - instagram, zdjęcia

Źródło: instagram.com/kuchniaspotkan