Kiedy comiesięczne opłaty rosną z roku na rok, grupa osób zaczyna zadawać sobie pytanie: „Co z tym fantem zrobić?”. To my, Zespół Agencji Freebee. Wiesz co? MAM-y już odpowiedź i przedstawiamy Ci ją w pełnej okazałości!

Z tego wpisu dowiesz się:

    • ile Polacy wydają na comiesięczne opłaty;
    • jak można płacić mniej za prąd, gaz, telefon, internet i telewizję;
    • czym jest nowa platforma MAM.

Sposób na rachunki?

Zacznijmy od 3 faktów:

  • każdy dorosły płaci rachunki;
  • rachunki z roku na rok rosną;
  • rachunki są stałym obciążeniem domowego budżetu.

Rachunków nie da się uniknąć. Trzeba je płacić. A co gdyby z roku na rok, zamiast rosnąć, stałe opłaty stawały się coraz niższe? Gdyby obniżanie ich działo się ot tak przy okazji codziennych czynności takich jak np. zakupy? Dodajmy: bez drastycznej zmiany nawyków zakupowych, wydawania większych pieniędzy niż zwykle!

MAM-y rozwiązania dla b2c i b2b

Ponad 2 lata temu Zespół Agencji Freebee dodał 2 do 2, aby stworzyć z jednej strony platformę, która pozwoli opłacać rachunki przy finansowym wsparciu z zewnątrz (czyli naszym). Z drugiej zaproponował narzędzie wsparcia sprzedaży, które zapewni klientów; z tym że detalista zapłaci tylko za tych, którzy do niego przyjdą i kupią!

I tak oto po 2 latach wytężonej pracy stworzyliśmy rozwiązania, które zadowolą zarówno klientów b2c, jak i b2b. Poznaj MAM i ReBooster. Żadne z nich nie może istnieć bez drugiego.  W tym wpisie przyjrzymy się jednak platformie MAM, która jest odpowiedzią na rosnące koszty życia Polaków.

Opłaty rosną…

Opłaty za podstawowe media (prąd, gaz, telefon, internet i telewizję), w porównaniu do przeciętnych zarobków, są w Polsce bardzo wysokie. Każda rodzina w Polsce musi co miesiąc opłacać średnio 8 różnych rachunków za media oraz czynsz, na łączną średnią kwotę 920 złotych.

W zależności od poziomu zamożności danego gospodarstwa miesięczne rachunki pochłaniają nawet 1/3 domowego budżetu. W samym 2017 roku rachunki za prąd wzrosły średnio o 5,6%, a planowane są kolejne podwyżki!

MAM dokłada się do tych opłat (za prąd, gaz, telefon, internet i telewizję), w zamian za robienie zakupów w sugerowanych sklepach działających online, a w niedalekiej przyszłości także w punktach stacjonarnych. 

Jak działa platforma MAM?

MAM dopasowuje się do każdego użytkownika. Wystarczy, że podasz, ile mniej więcej miesięcznie wydajesz w danych kategoriach zakupowych (np. żywność, dzieci, dom i ogród), aby MAM wyliczyło, ile dostaniesz na rachunki, jeśli zrobisz zakupy przez www.jamam.pl. Zawsze jest to MINIMALNA gwarantowana kwota, choć w rzeczywistości zwykle okazuje się wyższa. Ale nie chcemy obiecywać więcej niż możemy. Pełna przejrzystość, żadnych gwiazdek i ukrytych kruczków – to podkreślamy na każdym kroku!

Pamiętaj, że nie musisz wcale kupować wszystkiego, co zadeklarowałeś. MAM naliczy złotówki na Twoje rachunki za każdy zakup. Co więcej, ZAWSZE PŁACISZ TYLE SAMO w danym sklepie, co klienci, którzy nie przyszli z MAM. I to tylko od Ciebie zależy, ile uda Ci się „uzbierać” na rachunki z MAM. Nie musisz wcale wydawać większych kwot niż zwykle. To nie o to chodzi. Złotówki na rachunki mają „się nabijać” przy okazji.

Jak działa platforma MAM? Zapoznaj się z krótką instrukcją:

Co (w) MAM?

W ofercie MAM znajdziesz z pewnością wiele nowych sklepów, o których nawet nie miałeś pojęcia. Obok wielkich graczy jak Empik, Kruk czy Auchan w MAM znajduje się mnóstwo mniejszych sklepów z niezwykle ciekawą ofertą. Wiele z nich to nasze prawdziwe odkrycie, o czym piszą również blogerzy, w tym @Segritta: „Można czasem trafić na sklep, do którego by się normalnie nie zajrzało – a tam jakąś perełkę, odkrycie lub ulubiony produkt przeceniony o 60%”.

Ważne! To, jakie sklepy zobaczysz w MAM, zależy od wyliczeń naszych algorytmów. Dopasowujemy je do Ciebie na podstawie podanych przez Ciebie informacji. Oferty sklepów zmieniają się co tydzień.

Na karcie każdej oferty znajdziesz m.in. informację, jaki procent zakupu powędruje do Twojego Salda w MAM, skąd przelejemy złotówki na wybrane przez Ciebie rachunki. Sprawdzaj oferty i porównuj. Wybieraj te, które najbardziej Ci odpowiadają.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

MAM plan!

Jak wynikło z przeprowadzonego przez nas i TNS badania „Dziurawa Kieszeń Polaka”, 43% Polaków planuje zdecydowaną większość zakupów… Ale aż 85% ogółu planuje je w… głowie. Nie korzystamy z narzędzi, które pozwalają nam kontrolować wydatki, a to podstawa do zapewniania „świętego spokoju” w domowym budżecie, jak by powiedział dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik, który już korzysta z platformy MAM.

MAM-y nadzieję, że z MAM Polacy dostaną wgląd w to, na co wydają. Że ubocznym efektem MAM poza niższymi opłatami i bardziej przemyślanymi zakupami będą oszczędności w domowym budżecie. Kto wie?